16 December 2014

Zimo?

   Jestem właśnie w trakcie przeklinania na czym tylko świat stoi, za swoją ułomność i wsadzanie paluchów tam gdzie nie trzeba, czego wynikiem jest wieczne zniknięcie mojej pracy na kosmetykę, nad którą siedziałam już drugi dzień. Na szczęście za moment wychodzę do pracy i świąteczne choreografie, a szczególnie berbecie skaczące w rytm świątecznych piosenek trochę ukoją moje zszargane nerwy.
   A'propos(czy jak się to pisze) świąt, które są już przecież za tydzień to mam wrażenie, jakby aura trochę opadła. Rozumiem brak mrozu w listopadzie, natomiast jego braki w grudniu dość ciężko mi zrozumieć już któryś rok z rzędu. Pamiętacie te czasy kiedy to zimnisko połączone z śniegiem do kolan sprawiało, że autobusy nie docierały do miejsc docelowych, a auta odśnieżane przez pół godziny i tak nie chciały odpalić oznajmiając wszem i wobec ze są chore od stania na mrozie kaszleniem i duszeniem? No i te słodkie obrazki typu 'Zimo Wy*$^*%alaj'. Szczerze? Nie wiem jak Wy, ale ja kocham jak odmarzają mi palce u stóp, nogi ciągną od zimna, poliki w pakiecie z nosem są w kolorze buraka, a do świątecznych skili typu 'wygibasy na lodzie - czyli nigdy nie tańczyłem lepiej' można dołączyć jeszcze stylowy stretching przez pokonywanie kolejnych wysokich zasp śnieżnych. 
   Może z tym kochaniem to przesadziłam, bo zmarzluch ze mnie niemały i uchylone okno zimą równa się z owinięciem w kocyk i najlepiej w mojego Mężczyznę jeszcze gdzieś po drodze, ale niczym małe dziecko tęsknię za śniegiem na święta, który daje tyle przeuroczej magii migocąc w światle latarni i lampeczek. A jak jest z Wami? 18 comments:

 1. Jakie piękne ujęcia, szczególnie to ostatnie !
  Jestem pod wrażeniem ! ;)

  ReplyDelete
 2. Na przyszłość: piszę się "à propos" ;)

  ReplyDelete
 3. Zgadzam się! Brakuje mi zimy takiej z prawdziwego zdarzenia! Kiedy jest śnieg to mam wrażenie, że jest cieplej na dworze - wiem to niedorzeczne, że jednak! Jest na pewno jaśniej co przy tak krótkich dniach jest "przydatne"! Świat wydaje się bardziej radosny i nawet głupie lampki lepiej wyglądają! Brakuje mi skwierczenia śniegu pod butami i bałwanów!
  niuntis.blogspot.com

  ReplyDelete
 4. Ej weź ja też tak mam! Tęsknie za zimą! i to cholernie, chce śnieg na święta, bo choinka bez niego nie ma żadnego klimatu :(

  ReplyDelete
 5. Ja też chcę śnieg na święta bo bez niego wgl się nie czuje świątecznie pozostało tylko 9 dni bożego narodzenia a ja wgl tego nie odczuwam :( Zapraszam:)

  ReplyDelete
 6. Chciałabym Cię poinformować,że nominowałam Cię do Liebster Blog Award i byłoby mi bardzo miło jeśli odpowiedziała byś na 11 przygotowanych przeze mnie pytań.
  Więcej w tym pościehttp://elkaja.blogspot.com/2014/12/liebster-blog-award.html
  Pozdrawiam serdecznie:)

  ReplyDelete
 7. Ja również nie mogę doczekać się śniegu...
  Niedługo zawieszam lampeczki oczywiście! <3

  viicky-blog.blogspot.com

  ReplyDelete
 8. Ale piekne zdjecia:) ja juz od dawna nie czuje magii świąt, a brak sniego dodatkowo to utrudnia ;)

  ReplyDelete
 9. Również marzy mi się śnieg na święta, bo od kilku lat go nie było... Może znów nas zaskoczy w tym roku i spadnie w Wielkanoc dopiero, jak dwa lata temu ;-)

  ReplyDelete
 10. ja, choć jestem zmarzluchem, zdecydowanie jestem za zimą z prawdziwego zdarzenia, taka pogoa gdzie jest szaro, buro i ponuro do mnie nie przemawia. Wciąż mam nadzieję,że śnieg spadnie w święta jak za starych czasów;d

  ReplyDelete
 11. Ja, także nie wyobrażam sobie świąt bez śniegu. Mimo,że już nie jestem dzieckiem to chciałabym trochę poczuć się nim zwłaszcza święta ale święta bez śniegu psują mi tę wizję. Po cichu liczę, że jeszcze spadnie. Uwielbiam patrzeć jak śnieg pruszy.Co do zimna to nie nawidzę jak marzną mi palcę u nóg dlatego niezawodne w tym przypadku są moje "cieplusińskie" buty emu. Grzeją mi nogę i w takich butach zimna się nie boję ! :)

  ReplyDelete
 12. Ja nie lubie gdy jest zimno, jednak w święta zawsze oczekuje śniegu. To jedyny okres kiedy brakuje mi białego puchu i minusowej temperatury...

  ReplyDelete
 13. Ja tam wcale nie tęsknie za zimą. Jest już na tyle chłodno, abym mógł paradować w jednym z moich dziesiątek płaszczy, a to że nie pada mi nic na głowę uważam za duży plus ; )

  ReplyDelete
 14. Jakie cudowne zdjęcia! :) A na blogu panuje świąteczny klimacik^^ Pozdrawiam serdecznie i zapraszam do mnie, wielki powrót;)

  ReplyDelete
 15. Dzięki za komentar ;)
  Ja nie przepadam za zimą, bo jestem strasznym zmarzluchem, ale śnieg na święta mógłby spaść... :)

  http://mademoisellejuliet.blogspot.com/

  ReplyDelete
 16. Jakie cudne zdjęcia! *.* Mi też brakuje śniegu, mimo że w świętach nie jest najważniejszy, to jest o wiele przyjemniej, gdy za oknem podczas Wigilii jest biało :)

  ReplyDelete
 17. Za każdym razem jak się budzę liczę na to, że za oknem zobaczę śnieg. Niestety chyba w te święta niedoczekanie. Mam nadzieję, że będę mogła pojechać na snowboard :)

  ReplyDelete

Dziękuję za każdy komentarz! Jest to dla mnie ogromną motywacją do dalszej pracy. Jeśli blog Ci się spodobał zapraszam do obserwacji :)