30 January 2015

3 miesiące dla dłuższych włosów - efekty!

   Ci, którzy są ze mną troszkę dłużej zapewne pamiętają moją wzmiankę o tym, że jakiś czas temu zdecydowałam się na świadome i konkretne zapuszczanie włosów. Dzisiaj przyszedł czas na lekkie podsumowanie, z racji tego, że robię sobie małą przerwę w kuracji, która trwała coś około 3 miesięcy. Jesteście ciekawi efektów? Zapraszam dalej!
   Fanką długich włosów byłam od zawsze, pewnie przez traumę, jaką zafundowała mi moja mama obcinając mnie 'na chłopczycę' za każdym razem, jak tylko odwiedzałyśmy fryzjera. Podobno miało to pogrubić moje kudełki, które od zawsze bardziej przypominały piórka niż włosy. Od czasu, kiedy rodzicielka postanowiła zostawić moją fryzurę w spokoju zajęłam się nią sama, gdyż fryzjerów bałam się jak ognia. Końce podcinałam rzadko, przez co moje włosy przypominały trochę kable od słuchawek - rozplątać je to cud, a końce łamały się do tego stopnia, że ile zdążyły urosnąć od góry, tyle ułamało się u dołu. Mimo tego do fryzjera nadal było mi nie po drodze, a za obcinanie końcówek wzięłam się sama, nożyczkami, które znalazłam w szufladzie i nawet nie wyglądałam jak ostatnia krzywda. W końcu jednak dorosłam, do ponownego odwiedzenia salonu fryzjerskiego i tak uzbrojona w kilka przydatnych informacji wypowiedziałam wojnę zniszczonym włosom. Zaczęłam oczywiście od podcięcia końców, a potem sięgnęłam po ciężką artylerię. Usłyszałam od siostry o tabletkach Biotebal, które nie tylko poprawiają kondycję włosów, ale też wspomagają ich porost. Zaopatrzyłam się też w kultową już wcierkę Jantar i rozpoczęłam projekt 3 miesiące do dłuższych włosów. Tabletki brałam przez ten czas codziennie i o dziwo mimo, że jestem mistrzem słomianego zapału wytrwałam do końca. Jantar wcierałam w skórę głowy przez 3 tygodnie robiąc tydzień przerwy przed kolejną sesją(teraz to słowo przeraża mnie jakoś bardziej).
   Efekty, cóż... będziecie musiały zobaczyć same bo są naprawdę godne uwagi! Jednak w trakcie tej kuracji uświadomiłam sobie, że nie sztuką jest mieć długie włosy, kiedy są one zniszczone i wyglądają jak kopka siana na głowie, dlatego, kiedy w trakcie trwania projektu poszłam do fryzjerki, poprosiłam ją o bardziej radykalne cięcie zniszczonych końców. Po tych trzech miesiącach moje włosy są nie tylko dłuższe, ale i w sporo lepszej kondycji. Niedługo kończę moją miesięczna przerwę i zaczynam projekt od nowa!

1. Podcinaj końcówki co 2-3 miesiące.
2. Jantar wcieraj przez 3 tygodnie codziennie i zrób 1 przerwy.
3. Biotebal bierz przez 3 miesiące codziennie i zrób miesiąc przerwy.
4. Bądź systematyczna!
5. Nie zniechęcaj się :)

                       Po podcięciu                                                       Po miesiącu                                                    Po 3 miesiącachOk. 21-30 zł
Ok. 10-15 zł

17 comments:

 1. świetny masz kolor włosów! :) mi zaczęły szybciej rosnąć odkąd piję skrzyp z pokrzywą :)

  [ mała x mi ]

  ReplyDelete
 2. Super efekt, ale mam Ci coś innego do polecenia. ;) Najlepszą wcierką/olejem jaki stosowałam była SESA. Rezultaty niesamowite, włosy rosły w zniewalającym tempie, a do tego mocne i grube. Z dodatkową suplementacją tabletkami Revalid lub fin evocaps nie mogłam się nadziwić. Tyle babyhair nigdy nie miałam! Polecam, warto spróbować. Trzymam kciuki za dalsze efekty, ale te już są świetne. Tylko tak dalej :)
  Pozdrawiam, włosomaniaczka :P

  ReplyDelete
 3. Wow, efekty super! Gdybym była bardziej wytrwała w swoich postanowieniach, też chętnie bym wypróbowała jakiś sposób na zdrowsze i dłuższe włosy, ale niestety chyba się to nie uda :P

  ReplyDelete
 4. prześliczne są teraz! Mega różnica! /Betka :D

  ReplyDelete
 5. Jej, super ! :) wyglądają o wiele lepiej i zdrowiej :)

  ReplyDelete
 6. Faktycznie widać różnicę! Pozdrawiam!

  ReplyDelete
 7. Widać różnicę. ;) Ja również unikałam fryzjera, ponieważ bałam się, że źle mnie obetnie.

  ReplyDelete
 8. Różnica ogromna !!! Widać duża poprawę a włosy piękne ! :D

  ReplyDelete
 9. piekne włosy! moje są długie i zniszczone;/ ale żal mi ścinac na krótko....

  ReplyDelete
 10. Wyglądają świetnie! Chyba zacznę to stosować :)

  ReplyDelete
 11. Chyba i ja muszę się wziąć za moje! Efekty są naprawdę świetne :)

  ReplyDelete
 12. Widzę znaczną poprawę ich kondycji! Super!

  ReplyDelete
 13. Jantar jest naprawdę super :) ja również używam :))

  ReplyDelete
 14. ale zmiana! ;o Jantar chwali wiele dziewczyn, ale chyba żadna przemiana nie była tak imponująca :)

  ReplyDelete

Dziękuję za każdy komentarz! Jest to dla mnie ogromną motywacją do dalszej pracy. Jeśli blog Ci się spodobał zapraszam do obserwacji :)